POLITYKA PLIKÓW COOKIES

Czym są Cookies?

Cookies to niewielkie pliki tekstowe umieszczane na Twoim komputerze przez witryny, które odwiedzasz. Są one szeroko stosowane w celu zapewnienia możliwości funkcjonowania stron internetowych lub ich bardziej efektywnego działania, ale również dostarczania określonych informacji właścicielom witryny.

Jak i dlaczego korzystamy z Cookies?

Korzystamy z Cookies w celu udoskonalenia funkcjonalności naszej strony internetowej oraz lepszego zrozumienia w jaki sposób osoby odwiedzające naszą stronę korzystają z niej. Przechowywanie plików Cookies na Twoim komputerze pozwala nam w łatwy sposób spersonalizować Twoją wizytę na naszej stronie internetowej. Nie używamy Cookies do gromadzenia danych osobowych takich jak Twoje imię i nazwisko, jednak możemy powiązać informacje z plików Cookies z danymi osobowymi zbieranymi od Ciebie za pomocą innych środków (np. ogólna rejestracja internetowa).

Jak mogę zmienić ustawienia dotyczące Cookies?

W każdej chwili możesz dokonać zmian w swoich ustawieniach dotyczących Cookies (np. w celu otrzymywania powiadomienia, gdy pliki Cookies są przesyłane na Twój komputer). Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Prywatność” w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Lokalizacja ustawień dotyczących plików Cookies może być różna w zależności od rodzaju używanej przeglądarki internetowej. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat, skorzystaj z pliku pomocy w swojej przeglądarce lub skontaktuj się z dostawcą używanego przez siebie oprogramowania.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na wyłączenie plików Cookies w swojej przeglądarce możesz nie być w stanie w pełni korzystać z funkcjonalności naszej strony internetowej. Wszelkie zmiany ustawień Cookies dla tej witryny zostaną zapisane, do czasu gdy zdecydujesz się na wprowadzenie kolejnych zmian.

Jaki rodzaj Cookies jest używany?

Podczas wizyty na tej stronie www.szkolaplywania.waw.pl używane są następujące pliki Cookies:

  • Niezbędne Cookies – pliki absolutnie niezbędne do funkcjonowania strony. Bez nich strona nie będzie działała poprawnie.
  • Funkcjonalne Cookies – pliki umieszczane w celu poprawy funkcjonowania strony internetowej. Na przykład pliki, które zapamiętują wcześniej oglądane treści. Możemy również korzystać z Cookies w celu uniemożliwienia nieletnim użytkownikom podejmowania niektórych działań na naszych stronach.
  • Cookies generowane przez witrynę – pliki określone tylko przez tę witrynę i tylko przez nią mogą być odczytywane.
  • Cookies podmiotów zewnętrznych – pliki określone przez strony trzecie, których używamy do różnych usług (np. analizy witryny lub reklamy).
  • Incapsula – Zapewnienie bezpieczeństwa, szybkości i bezawaryjności przez niezależny podmiot.

Lista Cookies używanych na tej stronie

I. Ze względu na niezbędność do realizacji usługi

Niezbędne są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny lub funkcjonalności z których użytkownik chce skorzystać

Funkcjonalne – służą wzbogaceniu funkcjonalności serwisu, bez nich serwis będzie działał poprawnie, jednak nie będzie dostosowany do preferencji użytkownika, zapewnieniu wysokiego poziomu funkcjonalności serwisu, bez ustawień zapisanych w plikach cookies może obniżyć się poziom funkcjonalności witryny, ale nie powinna uniemożliwić zupełnego korzystania z niej a także służą bardzo ważnym funkcjonalnościom serwisu, ich zablokowanie spowoduje, że wybrane funkcje nie będą działać prawidłowo.

Biznesowe – Umożliwiają realizację modelu biznesowego w oparciu o który udostępniona jest witryna, ich zablokowanie nie spowoduje niedostępności całości funkcjonalności serwisu ale może obniżyć poziom świadczenia usługi ze względu na brak możliwości realizacji przez właściciela witryny przychodów subsydiujących działanie serwisu. Do tej kategorii należą np. cookies reklamowe.

II. Ze względu na czas przez jaki cookies będą umieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika

Cookies stałe (persistentcookies)- nie są kasowane po zamknięciu przeglądarki i pozostają w urządzeniu użytkownika na określony czas lub bez okresu ważności w zależności od ustawień właściciela witryny

Cookies tymczasowe(sessioncookies) – cookies umieszczone na czas korzystania z przeglądarki (sesji), zostają wykasowane po jej zamknięciu

 III. Ze względu na pochodzenie – administratora serwisu, który zarządza cookies

Cookies własne  – cookies umieszczone bezpośrednio przez właściciela witryny jaka została odwiedzona

Cookies zewnętrzne – cookies umieszczone przez zewnętrzne podmioty, których komponenty stron zostały wywołane przez właściciela witryny

Cookies własne – cookies umieszczone bezpośrednio przez właściciela witryny jaka została odwiedzona

Cookies zewnętrzne – cookies umieszczone przez zewnętrzne podmioty, których komponenty stron zostały wywołane przez właściciela witryny

Uwaga: cookies mogą być wywołane przez administratora za pomocą skryptów, komponentów, które znajdują się na serwerach partnera, umiejscowionych w innej lokalizacji – innym kraju lub nawet zupełnie innym systemie prawnym. W przypadku wywołania przez administratora witryny komponentów serwisu pochodzących spoza systemu administratora mogą obowiązywać inne standardowe zasady polityki cookies niż polityka prywatności / cookies administratora witryny.

IV. Ze względu na cel jakiemu służą

Konfiguracji serwisu – umożliwiają ustawienia funkcji i usług w serwisie

Bezpieczeństwo i niezawodność serwisu – umożliwiają weryfikację autentyczności oraz optymalizację wydajności serwisu

Uwierzytelnianie – umożliwiają informowanie gdy użytkownik jest zalogowany, dzięki czemu witryna może pokazywać odpowiednie informacje i funkcje

Stan sesji – umożliwiają zapisywanie informacji o tym, jak użytkownicy korzystają z witryny. Mogą one dotyczyć najczęściej odwiedzanych stron lub ewentualnych komunikatów o błędach wyświetlanych na niektórych stronach. Pliki cookies służące do zapisywania tzw. „stanu sesji” pomagają ulepszać usługi i zwiększać komfort przeglądania stron.

Procesy – umożliwiają sprawne działanie samej witryny oraz dostępnych na niej funkcji

Reklamy – umożliwiają wyświetlać reklamy, które są bardziej interesujące dla użytkowników, a jednocześnie bardziej wartościowe dla wydawców i reklamodawców, personalizować reklamy, mogą być używane również do wyświetlania reklam poza stronami witryny (domeny)

Lokalizacja – umożliwiają dostosowanie wyświetlanych informacji do lokalizacji użytkownika

Analizy i badania, audyt oglądalności – umożliwiają właścicielom witryn lepiej zrozumieć preferencje ich użytkowników i poprzez analizę ulepszać i rozwijać produkty i usługi. Zazwyczaj właściciel witryny lub firma badawcza zbiera anonimowo informacje i przetwarza dane na temat trendów bez identyfikowania danych osobowych poszczególnych użytkowników.

V. Ze względu na ingerencję w prywatność użytkownika

Nieszkodliwe – Obejmuje cookies niezbędne do poprawnego działania witryny, potrzebne do umożliwienia działania funkcjonalności witryny, jednak ich działanie nie ma nic wspólnego z śledzeniem użytkownika

Badające wykorzystywane do śledzenia użytkowników jednak nie obejmują informacji pozwalających zidentyfikować danych konkretnego użytkownika Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian i poprawek do www. polityki. Prosimy zapoznać się z dokumentacją przed każdorazowym skorzystaniem z funkcjonalności niniejszej strony internetowej.

Kliknij i oceń!